Piataci na splave


  • 0 komentáre

Boli sme sa športovo schladiť!

Utorok 20. júna začal veľmi horúco nielen letnými teplotami, ale nadšením žiakov 5.B a 5.C triedy, ktoré doslova vrelo, pretože ich čakal 20 kilometrový splav rieky Morava.
Pitný režim, opaľovací krém, šiltovka, špekačky … zbalené a takto pripravení dorazili autobusom na miesto, kde to všetko začalo. Pán inštruktor pred samotným začiatkom splavu všetko starostlivo vysvetlil, a tak niektorí odhodlane, iní s malou dušičkou, či to zvládnu, nasadli do katamaránov a vyplávali. Začiatky boli rozpačité, ozvučené smiechom, miestami krikom, no ovládanie si žiaci veľmi rýchlo osvojili, až pretrvávala chuť pretekať. V polovici trasy bola naplánovaná „opekačka“, pri ktorej si žiaci doplnili zásoby svojich síl a horlivo pokračovali v splave rieky Morava až pod hrad Devín, kde po dlhej ceste unavení, ale šťastní zakotvili.
Žiaci sa týmto spôsobom ocitli na „jednej lodi“ a overili si svoju schopnosť spolupracovať, komunikovať a motivovať sa navzájom k lepším výkonom. Bol to pre nich poučný, zábavný a osviežujúci zážitok.

Na tomto linku nájdete foto zo splavu: https://drive.google.com/open?id=0B552VOxhVehOY2dfZVBKRlRZd00

PS: všetkým účastníkom ďakujeme, bol to veľmi vydarený a príjemný výlet. K. Šimová, A. Labaničová a S. Mokošáková.

Share Social